KONTAKTY A ORDINAČNÍ HODINY


TELEFON:

267 750 311

MOBIL:

605 264 460

po 9 - 17
út  9 - 17
st  9 - 12
čt  9 - 17
pá 9 - 17
so zavřeno
ne zavřeno
ceníme si vašeho i našeho času
proto musí být každý pacient
řádně objednán
banner_facebook.jpg

Ouška... čistit, nebo ne?


Většinou mají “samočistící schopnost”. To znamená, že je v podstatě nikdy nemusíte čistit a samy se udrží čisté a bez zdravotních problémů.

Nicméně mohou nastat situace, kdy se o ně budete muset postarat a pravidelně je čistit. Ať už to bude dočištění uší po zánětu nebo svrabu, nebo u pejska, u kterého se tvoří přirozeně větší množství ušního mazu.


Větší pravděpodobnost problémů v podobě zánětu je u psů s převislýma ušima, u psů s dlouhou srstí, u kterých výrazně roste srst i v zevním zvukovodu, psů, kteří často plavou a do uší se jim dostává voda,... U kočiček, zejména těch, které žijí venku, zase můžeme čekat problémy s ušním svrabem.

Zvířata s jakýmkoliv ušním onemocněním projevují obvykle příznaky diskomfortu (škrábání ucha, třepání hlavou, tření ucha o podložku,...), případně i bolesti. Takovéto problémy už sami nevyřešíte a je třeba ošetření na klinice. Zde se do oušek podíváme, zjistíme pravou příčinu a najdeme nejlepší možné řešení.


Jak na čištění?

Na trhu existuje množství speciálních čističů na uši. Mají schopnost rozpustit maz a ten se poté snadněji uvolní z uší. Do zvukovodu nalijeme dostatečné množství čističe, promneme u báze ucha (“pročvachtáme”) a uvolněné viditelné nečistoty vytřeme např. papírovým kapesníčkem. Nepoužíváme vatové tyčinky, nečistoty se jimi jen více zatlačí dolů do zvukovodu. Zbytek čističe i s nečistotami zvíře samo vytřepe.

Frekvence čištění se řídí tím, kolik se vytvoří mazu a ulpí nečistot. Pokud je po otření kapesníček čistý, můžete frekvenci snížit, pokud se uvolňuje velké množství nečistot, je třeba frekvenci zvýšit.Jakékoliv další dotazy rádi zodpovíme, problémy s oušky Vám pomůžeme vyřešit.

 

 

 

Veterinární klinika Průhonice: OUŠKA... ČISTIT, NEBO NE?

A A A