KONTAKTY A ORDINAČNÍ HODINY


TELEFON:

267 750 311

MOBIL:

605 264 460

po 9 - 17
út  9 - 17
st  9 - 12
čt  9 - 17
pá 9 - 17
so zavřeno
ne zavřeno
ceníme si vašeho i našeho času
proto musí být každý pacient
řádně objednán
banner_facebook.jpg

Cestování se zvířaty v zájmovém chovu do zahraničí


Stále častěji se stává, že na dovolenou nebo výlet do zahraničí chcete vzít s sebou svého čtyřnohého kamaráda (pejska, kočičku). Aby vše proběhlo bez problémů, nabízíme Vám několik rad a pravidel.

Požadavky pro vycestování se liší dle jednotlivých zemí:

 


A) Vycestování do Velké Británie, Irska, Malty a Finska

požadavky:

1. Označení mikročipem

Lze provést u nás na klinice. Samozřejmostí je také zanasení čísla čipu a informací o zvířeti do mezinárodního registru. V ideálním případě by označení mělo být provedeno před vydáním pasu a před očkováním proti vzteklině.

2. Platný pas zvířete v zájmovém chovu

Pas je vydáván také na naší klinice. Je třeba vyplnit veškeré potřebné údaje o majiteli, zvířeti a doplnit údaje o čipování (číslo čipu, datum,...), jinak je pas neplatný.

3. Platné očkování proti vzteklině

Pokud se jedná o první očkování, za platné se považuje až za 21 dní od aplikace vakcíny (tak dlouho trvá, než se v těle vytvoří protilátky a je plná chráněnost).
Pokud se jedná již o přeočkování v řádném termínu, je platné již ode dne aplikace vakcíny. Pokud je ale přeočkování provedeno později, je nutné opět čekat 21 dnů, jako by se jednalo o první očkování.

4. Ošetření proti echinokokóze

Jedná se o klasické odčervení, musí být ale potvrzeno v pasu veterinárním lékařem. Účinnou látkou musí být praziquantel a odčervení musí být provedeno 120-24 hodin před vstupem na území těchto států.

více na http://eagri.cz/public/web/svs/portal/zdravi-zvirat/cestovani-se-zviraty/cestovani/i-cestovani.htmlB) Vycestování do členských států EU (vyjma Velké Británie, Irska, Malty a Finska)

požadavky:

Platí tytéž jako výše, tzn. mikročip, pas a vakcinace proti vzteklině. Ošetření proti echinokokóze povinné není.

U některých zemí platí další podmínky stanovené tou konkrétní zemí. Před vycestováním je nutné ověřit, jestli země, kam jedete takováto další omezení nemá.

více na http://eagri.cz/public/web/svs/portal/zdravi-zvirat/cestovani-se-zviraty/cestovani/i-cestovani.htmlC) Vycestování do třetích zemí

požadavky:

Zde je nutné splnit požadavky stanovené kompetentní veterinární autoritou konkrétní třetí země. Tyto je před cestou nutné zjistit.

Obvykle je požadováno totéž, co při cestování do členských zemí EU (mikročip, pas, očkování proti vzteklině), ale toto může být rozšířeno o další podmínky.

Některé země požadují taktéž odčervení, někde je třeba i vyšetření krve na protilátky proti vzteklině (toto vyšetření se provádí cca měsíc před zahraniční cestou, je proto nutné zjistit doplňující podmínky včas).

více na http://eagri.cz/public/web/svs/portal/zdravi-zvirat/cestovani-se-zviraty/cestovani/ii-cestovani.htmlMáte-li jakýkoliv další dotaz, neváhejte se na nás včas obrátit, neboť některé požadavky a nařízení je nutné splnit , jak již bylo uvedeno výše, v dostatečném časovém předstihu před vycestováním.

Další informace (zejména o vycestování do třetích zemí) jsou k dispozici na webových stránkách Státní veterinární správy - http://eagri.cz/public/web/svs/portal/


Přejeme šťastnou cestu! :-)

 

 

 


Veterinární klinika Průhonice: CESTOVÁNÍ SE ZVÍŘATY DO ZAHRANIČÍ

A A A